Tepelka Viessmann

logo |  | Viessmann
Logo Viessmann - přes 100 let odkazu v oblasti vytápění a chlazení

S tepelnými čerpadly Viessmann
se zahřejete mnohem výhodněji

Zajistěte si moderní a efektivní systém vytápění a snižte své náklady za teplo na minimum!

Montáž tepelných čerpadel
po celé ČR

Nabízíme montáž tepelných čerpadel po celé České republice. Síť lokálních partnerů Viessmann pokrývá celé území ČR a pomůže vám s realizací tepelného čerpadla, ať už bydlíte v Praze, Plzni, Brně, Ostravě nebo jiné lokalitě. Kontaktujte nás a nechte si poradit při výběru tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla Viessmann jsou kompaktním systémem vytápění s důrazem na ekologii a maximalizaci úspor nákladů na vytápění.
Nabízejí vysokou účinnost, nekompromisní kvalitu a atraktivní design. Vhodná jsou pro instalaci v rodinných a bytových domech i obchodních a průmyslových objektech.

Německá firma Viessmann je tradičním výrobcem topných i chladících systémů, který sází na preciznost a 100letou historii společnosti. Právě díky technologické vyspělosti výroby významně přispívá k udržitelnému zacházení s energetickými zdroji v globálním měřítku.

mapa big | Partneři | Viessmann

Časté dotazy

Vytápění domu tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla představují moderní způsob vytápění. Zpracovávají bezplatné teplo z vnějšího prostředí, na svou činnost spotřebují jen minimum elektrické energie, jednoduše se obsluhují, dají se kombinovat s jinými topnými systémy, je možné je využívat i na chlazení a instalovat je v různých lokalitách a podmínkách. V následujících řádcích se dočtete, jaké jsou výhody a nevýhody těchto zařízení, a například i to, s jakými nepravdivými tvrzeními o těchto zařízeních je možné se často setkat.

Jak vybrat tepelné čerpadlo pro rodinný dům?

Tepelné čerpadlo je samozřejmě výhodné si pořídit i při rekonstrukci a výměně zdroje tepla, ne jenom při novostavbách. Vstupní náklady jsou sice vyšší, počáteční investice se však vrátí v podobě nízkých provozních nákladů. A jak tedy vybrat tepelné čerpadlo pro rodinný dům?

Co říká stavební zákon o umístění tepelného čerpadla?

Možná uvažujete o tepelném čerpadlu vzduch-voda, ale donesly se k vám informace, že to akorát rozpoutalo sousedské spory? To asi ten hluk (akustický výkon), když ventilátor nasává obrovské množství vzduchu. Čerpadla sice patří k nejefektivnějším zdrojům vytápění, ale jejich hlučnost může být problém. A samozřejmě, než uvedete čerpadlo do provozu, musíte jej ohlásit a doložit jeho hlučnost.